Rodzynki Sułtańskie 1000g - PROMIENIE SŁOŃCA

Indeks: TW-05082

13,80 zł
Brutto
Ilość

Rodzynki Sułtańskie 1000g - PROMIENIE SŁOŃCA

Sekretny świat rodzynek sułtańskich zachwyca od wieków. Już starożytni przodkowie odkryli zalety owoców, które dodawały im siły do działania. Do suszenia wykorzystywane są specjalne gatunki winogron – bezpestkowe, które pod wpływem promieni słonecznych, zamieniają się w soczyste rodzynki sułtańskie. 

To właśnie na styku trzech mórz: Kaspijskiego, Czarnego i Arabskiego rozpościerają się pachnące z odległości wielu kilometrów, plantacje soczystych winorośli. Za sprawą gorącego słońca w owocach wytrąca się naturalny cukier – fruktoza, której rodzynki sułtańskie zawdzięczają naturalną słodycz. Pod koniec sierpnia oraz w pierwszej połowie września, gdy kiście winogron są już bardzo dojrzałe i soczyste, rozpoczynają się zbiory owoców. Aby zatrzymać niezwykle wartościowy miąższ, winogrona zbierane są ręcznie, a następne poddawane tylko i wyłącznie naturalnemu procesowi suszenia na słońcu.

W ten sposób zachowują swój słodki smak oraz istotne wartości odżywcze, dzięki którym doskonale sprawdzają się jako pożywna przekąska. Rodzynki sułtańskie, jako źródło witaminy B6 i manganu oraz wysokiej wartości energetycznej, są przekąską zalecaną sportowcom. Rodzynki sułtańskie to także bogactwo miedzi, która korzystnie wpływa na nasz układ nerwowy.

Garść rodzynek dziennie to najlepszy sposób na zapewnienie sobie energii oraz koncentracji – dlatego dobrze jest je wprowadzić na stałe do swojej diety. Oczywiście rodzynki sułtańskie to również niezastąpiony, słodki dodatek do dań i aromatyczne zwieńczenie wypieków.

Wartości odżywcze na 100 g

Energia 344 kcal
Tłuszcze 1 g
Tłuszcze nasycone 0.2 g
Węglowodany 79 g
Cukry 54 g
Białko 3 g
Sól 0.07 g

ALERGENY

Występują alergeny: gluten, orzechy ziemne, soja, mleko, inne orzechy, seler, sezam, dwutlenek siarki.

Masa netto: 1000g

TW-05082
Podobne produkty ( 7 innych produktów w tej samej kategorii )

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password