Hydrogel – preparat magazynujący wodę  -  AGRECOL

Hydrogel – preparat magazynujący wodę - AGRECOL

Indeks: TW-03356

3,40 zł
Brutto
Ilość

Hydrogel to produkt w postaci mikrokryształków przeznaczony do magazynowania wody w glebie.

Mikrokryształki wchłaniają wodę i składniki pokarmowe, tworząc miękki hydrożel. W okresie suszy rośliny pobierają wodę zawartą w hydrogel’u.

Preparat przyczynia się do lepszego wykorzystania składników pokarmowych. Stosowanie Hydrogel’u przyspiesza kiełkowanie nasion i wzrost młodych roślin.

Wpływa pozytywnie na ukorzenianie się sadzonek i tworzenie rozbudowanego systemu korzeniowego. Korzystnie oddziałuje na wzrost części nadziemnej oraz poprawia kondycję roślin.

Proces pobierania i oddawania wody przez mikrokryształki może następować wielokrotnie w ciągu całego okresu wegetacji, co ogranicza straty wody z podłoża.Hydrogel jest szczególnie polecany w uprawach pojemnikowych i doniczkowych roślin domowych oraz balonowych.

Hydrogel to wprost idealny produkt dla zapominalskich oraz ludzi zapracowanych. Hydrogel umożliwia również pozostawienie roślin na dłuższy czas w razie wyjazdu na urlop, bez obaw że kwiaty pozostawione bez opieki zwiędną.

Hydrogel’u nie zaleca się stosować w uprawie sukulentów i storczyków, które nie wymagają zbyt dużej ilości wody w podłożu.

Białe kryształki po uwodnieniu wielokrotnie zwiększają swoją objętość i stają się przeźroczyste. Produkt jest wydajny oraz bezpieczny dla środowiska. W podłożu działa 5 lat, a następnie ulega biodegradacji.


Sposób stosowania

Zalecaną dawkę produktu należy wymieszać z odpowiednią ilością podłoża, a następnie wypełnić taką mieszanką doniczki lub pojemniki. Po posadzeniu rośliny obficie podlać wodą.

Rośliny doniczkowe: 10 g (1 saszetka) hydrożelu wystarcza na 16 litrów podłoża
• w przypadku roślin wymagających mniej wody stosować w dawce 10 g na 34 litry podłoża
• w przypadku roślin wymagających więcej wody stosować w dawce 10 g na 11 litrów podłoża


Rośliny balkonowe: 10 g (1 saszetka) hydrożelu wystarcza na 12 litrów podłoża

Waga: 10 g

TW-03356
Podobne produkty ( 16 innych produktów w tej samej kategorii )

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password