"Kuferek" Krówka mleczna - OSM Opatów

Indeks: TW-04471

17,20 zł
Brutto

TERMIN WAŻNOŚCI: 16.08.2024 r.

Ilość Dostępna ilość produktu: 49

Krówka opatowska mleczna kuferek 400g OSM Opatów

Krówka to wyrób tradycyjny znany i wyrabiany przez nasze babcie. Niepowtarzalny smak dzieciństwa jest rzeczywiście niepowtarzalny, bo znakomite cukierki powstają w Opatowie od ponad 30 lat według tej samej, oryginalnej receptury i niezmienioną metodą.

To ręczna - w najlepszym tego słowa znaczeniu - rzemieślnicza produkcja słodkości. Krówka opatowska ma, tylko sobie właściwą, lekko ciągliwą konsystencję, przechodzącą w delikatną kruchość i coś, czego próżno szukać u innych krówek - charakterystyczną „łezkę” w środku.

Wyrób produkowany jest z naturalnych produktów: mleka najwyższej jakości, cukru, syropu ziemniaczanego, tłuszczu roślinnego bez  środków barwiących.

Jedyne urządzenia użyte w procesie produkcji opatowskiego smakołyku to specjalne mieszalniki, wyparki i sondy do zagęszczania mleka. Resztę robi się ręcznie. Masa krówkowa, gotowana w wysokiej temperaturze, jest wylewana na specjalne stoły chłodnicze, na których tężeje.

Po schłodzeniu jest ręcznie krojona na płaty i przenoszona na krajalnicę, która tnie je na długie paski. Następnie paski trafiają na stoły, gdzie kroi się je ręcznie w kostkę, aż wreszcie  - pakuje (także ręcznie) w estetyczne, kolorowe papierki.

Masa netto: 400g

TW-04471
49 Przedmioty
Podobne produkty ( 16 innych produktów w tej samej kategorii )

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password